Opublikowano

Jak przygotować listę gości do bezpłatnej personalizacji zaproszeń ślubnych?

Kupiliście już zaproszenia w naszym sklepie? Prześlijcie nam mailem listę gości do personalizacji. Będzie nam łatwiej, jeśli prześlecie listę, korzystając z naszego szablonu:

Pobierz nasz szablon do personalizacji zaproszeń

Zasada jest prosta – goście powinni być podzieleni na osobne listy. Tyle list, ile wariantów treści. A najlepiej, gdy każdą listę gości prześlecie w osobnym pliku. W ten sposób nie będzie miejsca na pomyłkę i właściwe nazwiska wkleimy do właściwych zaproszeń. Lista gości nie powinna zawierać numeracji (wypunktowania). W jednym wierszu wymieńcie wszystkich gości, którzy mają się znaleźć na jednym zaproszeniu. Pamiętajcie o właściwej odmianie imion i nazwisk – w języku polskim z zasady odmieniamy wszystkie nazwiska, z wyjątkiem tych obcego pochodzenia.

Jeśli macie jakieś pytania lub jesteście zainteresowani indywidualną wyceną, to śmiało tu: ania@papeteriaslubna.pl i tu: https://www.facebook.com/czarryandmarry

Opublikowano

Zamawianie zaproszeń ślubnych – od czego zacząć?

Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne? Co znajduje się w podstawowym zestawie, a co jest dodatkowo płatne? Zebrałyśmy dla Was garść praktycznych informacji, z których możecie skorzystać, chcąc zamówić Wasze wymarzone zaproszenia na ślub. A więc, od czego zacząć?

1. Zorientujcie się, czy nie jest już za późno.

Zaproszenia ślubne z pracowni czarry&marry to produkt personalizowany, tworzony specjalnie na Wasze zamówienie, dlatego jego realizacja trwa zwykle dłużej niż zakup książki przez internet. Warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli Wasze wesele jest tuż tuż!

Ślub za pół roku? Ostatni dzwonek, by rozdać zaproszenia na ślub!
W Polsce, w dobrym tonie jest wręczać zaproszenia najpóźniej 6 miesięcy przed ślubem. Można to zrobić wcześniej, szczególnie jeśli goście pochodzą z obcych krajów lub odległych miejscowości. Wybór i przygotowanie zaproszeń może potrwać kilka tygodni, dlatego jeśli Wasz ślub jest już za pół roku, lepiej szybko wziąć się w garść – zamiast przeglądać instagram, po prostu do nas napisać lub złożyć zamówienie w naszym sklepie. Jeśli jednak wciąż nie macie informacji o sali, kościele, terminach, adresach i innych praktycznych kwestiach, które muszą znaleźć się na zaproszeniu, pomyślcie o wysłaniu do swoich gości weselnych zawiadomień w formie „Save the dates”.

Zaopatrzcie się w zaproszenia ślubne przed świętami lub inną rodzinną uroczystością.
Rozdanie 100 zaproszeń może okazać się karkołomnym wyzwaniem logistycznym. Warto mieć na uwadze nadchodzące święta, rodzinne uroczystości czy planowane imprezy ze znajomymi i wykorzystać te okazje do rozdania większej ilości zaproszeń w jednym czasie.

Pamiętajcie, że realizacja zamówienia trwa średnio 2 tygodnie.
Załóżmy, że macie już wszystko – wybrany projekt i kolor kopert, wybrane treści, listę gości. Znacie też miejsce i czas ceremonii. Kontaktujecie się z nami i od tego momentu robimy wszystko, aby Wasze zaproszenia trafiły do Waszych rąk w ciągu 2 tygodni. Ten czas z pewnością wydłuży się, jeśli:

 • Zamawiacie projekt od zera (należy doliczyć minimum 2 tygodnie).
 • Prosicie o graficzną modyfikację, np. zmianę kolorów (należy doliczyć minimum 1 tydzień).
 • Zamawiacie dodatkowe wkładki / akcesoria (należy doliczyć minimum 1 tydzień).
 • Przesłane przez Was treści zaproszeń lub lista nazwisk gości posiadają błędy.

2. Wybierzcie – składane czy jednokartowe? Co się w tym mieści i ile to kosztuje?

W naszym sklepie macie do dyspozycji 2 rodzaje zestawów:

Poniżej wyjaśniamy, z czego składają się nasze standardowe zestawy. Pamiętajcie, że standard to nie wszystko! Na Wasze indywidualne zamówienie, możemy coś dodać lub odjąć, zmienić kolorystykę i tekst. Realizujemy też projekty od zera.

Zaproszenia składane uważane są za klasyczne, co oznacza, że z biegiem lat nie stracą pary i będą stanowić cudowną, ponadczasową pamiątkę. Są również dość praktyczne – dają dużo możliwości rozkładu i podziału treści na okładce i we wnętrzu zaproszenia, bez konieczności zamawiania dodatkowo płatnych wkładek.

Z kolei zaproszenia jednokartowe z wkładką to nowoczesne rozwiązanie, w którym mamy możliwość łatwego łączenia różnych rodzajów papierów oraz podklejek. W cenę zaproszeń jednokartowych wliczony jest koszt jednej wkładki. Do każdego zaproszenia – niezależnie od jego formatu – otrzymacie również kolorową kopertę z przewiązką, czyli spersonalizowaną zawieszką na ozdobnym sznurku lub tasiemce.

Kolor kopert i przewiązki wybieracie sami.

3. Zbierzcie informacje, które powinny znaleźć się w treści zaproszenia na ślub.

W cenie zamówienia otrzymujecie zaproszenia w kilku wariantach treści.
Dla przykładu zamawiacie 100 zaproszeń, z czego 60 to zaproszenia na ślub i wesele, 30 to zaproszenia na samą ceremonię ślubu, 2 to specjalne zaproszenia dla rodziców, a 8 to zaproszenia w języku angielskim. Najczęściej zamawiane przez naszych klientów warianty treści to:

 • Zaproszenia „tylko na ślub”
 • Zaproszenie na ślub i wesele (zawiera informacje dla gości weselnych)
 • Specjalne zaproszenia dla rodziców
 • Specjalne zaproszenia dla świadków
 • Zaproszenia w języku angielskim lub innym języku obcym – dla gości z zagranicy

Możecie wybrać gotowe treści spośród naszych propozycji lub przesłać nam własne. Pamiętajcie jednak, że na zaproszeniu ślubnym powinny znaleźć się wszystkie praktyczne informacje, które pozwolą Waszym gościom dotrzeć na miejsce ceremonii o czasie:

 • Wasze imiona
 • Czas i miejsce ślubu
 • Miejsce wesela (i w razie potrzeby godzinę rozpoczęcia imprezy)
 • Informacja, do kiedy będziecie oczekiwać na potwierdzenie przybycia
 • Sposób kontaktu, a zwykle są to Wasze numery telefonów
 • Opcjonalnie: Informacja o transporcie z kościoła do sali weselnej i z sali do domu
 • Opcjonalnie: Informacja o noclegu
 • Opcjonalnie: Informacja o prezentach, kwiatach, winie lub datkach na szlachetny cel

Do stylu i formy gramatycznej treści Waszych zaproszeń, należy dopasować sposób odmiany nazwisk gości do personalizacji. I tym sposobem przechodzimy do punktu 4…

4. Przygotujcie listę gości do bezpłatnej personalizacji zaproszeń!

Kupiliście już zaproszenia w naszym sklepie? Prześlijcie nam mailem listę gości do personalizacji. Będzie nam łatwiej, jeśli prześlecie listę, korzystając z naszego szablonu:

Pobierz nasz szablon do personalizacji zaproszeń

Zasada jest prosta – goście powinni być podzieleni na osobne listy. Tyle list, ile wariantów treści. A najlepiej, gdy każdą listę gości prześlecie w osobnym pliku. W ten sposób nie będzie miejsca na pomyłkę i właściwe nazwiska wkleimy do właściwych zaproszeń. Lista gości nie powinna zawierać numeracji (wypunktowania). W jednym wierszu wymieńcie wszystkich gości, którzy mają się znaleźć na jednym zaproszeniu. Pamietajcie o właściwej odmianie imion i nazwisk – w języku polskim z zasady odmieniamy wszystkie nazwiska, z wyjątkiem tych obcego pochodzenia.

Jeśli macie jakieś pytania lub jesteście zainteresowani indywidualną wyceną, to śmiało tu: ania@papeteriaslubna.pl i tu: https://www.facebook.com/czarryandmarry

Opublikowano

Ślub jesienią – dlaczego to dobry pomysł?

panna młoda z bukietem

Największą popularnością jeśli chodzi o terminy ślubów w Polsce cieszą się miesiące letnie. Czerwiec, lipiec i sierpień to prawdziwy szczyt sezonu. Jest gorąco, pogoda zwykle (poza niewielkimi odstępstwami) dopisuje, do wyboru mamy mnóstwo kwiatów, a panna młoda nie musi myśleć o tym, że zmarznie w skąpej sukni. Coraz większą popularnością zaczynają jednak cieszyć się też śluby jesienne oraz zimowe. Dziś zatrzymamy się przy tych jesiennych – bo za oknami mamy właśnie szczyt pięknej, złotej, polskiej jesieni.

Ślub jesienią – dlaczego warto?

Jesienny ślub – jeśli już się na niego zdecydujemy – z całą pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Po pierwsze jesień warto rozważyć ze względów praktycznych – sezon weselny już się kończy, łatwiej więc będzie nam znaleźć wolny termin na salę – może się nawet okazać, że poza szczytem sezonu uda nam się ugrać lepszą cenę. Po drugie jesienią nie grożą nam już tragiczne upały – jeśli panna młoda ma zamiar wystąpić w wielowarstwowej sukni to z pewnością jesienią łatwiej będzie jej w niej wytrzymać. Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest plener poślubny – ten jesienią naprawdę wyjdzie niesamowicie (temu zagadnieniu poświęciłam kolejny akapit). No i na koniec argument, z którym po prostu nie można się nie zgodzić – jesień jest absolutnie magiczna i porywająca. Jarzębina, kasztany, żołędzie, kora drzew, leśny mech, paprocie, kolorowe liście, świece, lampiony, światełka – to wszystko czaruje niesamowity klimat. Jesienne wesele urządzone w starej stodole, zapach ciepłego jabłecznika unoszący się w powietrzu, jesienne dekoracje na stołach, delikatne świeczki i lampiony w każdym kąciku, aromatyczny grzaniec dla zmarzluchów, puszyste koce dla każdego – czujecie ten klimat? My zdecydowanie tak! Specjalnie z myślą o zakochanych w jesieni przyszłych pannach młodych stworzyłyśmy kilka projektów zaproszeń, które doskonale zgrają się z jesiennymi stylizacjami:

 1. Marsala: – kwiatowa, tajemnicza, ultrakobieca – pachnie jesienią z daleka. Czujecie?
 2. Blanka: kusi klimatem dojrzałej trawy, która odważnie spogląda już w stronę jesieni. Kochamy ten klimat!
 3. Me loves You: w kolorze wina z wyjątkowymi złoceniami. Ten projekt ma wszystko – szyk, elegancję, odwagę, ponadczasowy minimalizm. Jesteśmy nim oczarowane, a Wy?

Magiczny jesienny plener – jakie miejsce wybrać na sesję poślubną?

O tym, że jednym z najistotniejszych powodów, dla których warto rozważyć ślub jesienią jest możliwość wykonania absolutnie, ale to absolutnie zniewalającego pleneru ślubnego pisałam już wyżej. A teraz kilka słów wyjaśnienia. Podam kilka skojarzeń: jesienny wianek, rozwiane włosy, koronkowa suknia ślubna, a do tego skórzana ramoneska, albo gruby wełniany sweter ze splotem w warkocze. Albo inna scena – drewniany taras i Wy – opleceni miękkim pledem w kratkę z kubkami w dłoni gorącymi od parującego kakao. Dookoła zapach jesieni, pożółkłe trawy, przeciskające się przez na wpół łyse korony drzew i liście – czerwone, żółte, pomarańczowe, brązowe, zielone. Klimat jak z bajki, prawda? Szukając miejsca na jesienny plener ślubny, koniecznie weźcie pod uwagę te propozycje:

 1. Las, park, sad: przewagą jest tutaj dostępność. Praktycznie każdy z nas ma w swoim zasięgu jakiś ładny las, skrawek uroczego parku, a może nawet opuszczony sad? Takie miejsca rewelacyjnie wyglądają jesienią – poczekajcie na dobrą pogodę i zachodzące słońce. Ujęcia wyjdą oszałamiająco.
 2. Szklarnia, ogród: Jeśli macie do dyspozycji stary, nieco zapuszczony ogród w dodatku ze szklarnią, to pokażcie to miejsce swojemu fotografowi. Sprawne oko w mig zobaczy w nim potencjał. Takie miejsca z pewnością spodobają się charakternym parom, które nie lubią banałów – my zdecydowanie byłybyśmy zachwycone takimi kadrami.
 3. Góry: jeśli jechać w góry, to podobno tylko jesienią. Tatry, Beskidy, Gorce – nie ważne. Jeśli macie możliwość, to pakujcie rzeczy i w drogę – jesienne słońce, przestrzeń, wyjątkowe pejzaże – Wasz album z pewnością wzbogaci się o niesamowite fotografie.

Ślub jesienią? Pomysł wprost idealny. Zamiast walczyć o termin w szczycie sezonu, czasem warto poczekać kilka miesięcy i zorganizować wymarzoną uroczystość w spokojnym i absolutnie magicznym otoczeniu udającej się na spoczynek przyrody. Jesień co prawda potrafi płatać figle i może zdarzyć się tak, że przedwcześnie zaskoczy nas przymrozkiem, albo nawet śniegiem – w wielu wypadkach jednak wrzesień i październik to miesiące słoneczne, ciepłe, a do tego całe skąpane w cudownych jesiennych kolorach. Zaryzykujecie? My jesteśmy na tak!

Opublikowano

Wino, a może kupon Lotto? Co dać Parze Młodej zamiast kwiatów?

bukiety kolorowych tulipanów

Tradycyjnie Parze Młodej podczas składania życzeń pod kościołem czy w urzędzie wręcza się bukiet kwiatów. Coraz więcej par jednak odchodzi od tej tradycji – dlaczego? 

Kwiaty wciąż na topie!

Ślubne życzenia bez okazałego bukietu lub choćby pięknej róży to dla wielu nie do pomyślenia! Szczególnie starsze pokolenie – ciocie, babcie, rodzice nie wyobrażają sobie w tym dniu nie obdarować młodej pary wiązanką z kwiaciarni. Wśród młodych również nie brak tradycjonalistów – panny młode zdają sobie sprawę z tego, że to jedyna taka okazja, by dosłownie zostać obsypaną kwiatami! Pomyślcie tylko – setka gości i od każdego kwiaty? To musi wyglądać i pachnieć cudownie. Dom jeszcze tydzień po ślubie wciąż przypomina nam o tej radosnej atmosferze jedynego i wyjątkowego dla nas dnia. Nie wszyscy jednak chcą dostawać na ślub kwiaty. Dlaczego? Jeśli zaraz po uroczystości młoda para wyjeżdża w podróż poślubną, kwiaty prawdopodobnie się zmarnują, a młodzi małżonkowie nie zdążą się nimi nacieszyć. Nie bez znaczenia są też względy praktyczne – wiele osób, zamiast dostać kwiaty, które i tak po jakimś czasie trzeba będzie wyrzucić do kosza woli wykorzystać tę okazję, by pomóc innym – chorym zwierzakom, dzieciom z domu dziecka.

Co zamiast kwiatów na ślub?

Każda para musi sama zdecydować o tym, czy chce dostać na ślub kwiaty. Coraz bardziej powszechne stało się proszenie gości o inne drobiazgi – jakie?

 1. Słodycze: dobre czekoladki, nadziewane likierem cukierki – można zajadać się nimi praktycznie przez cały rok, a przy okazji częstować nimi gości, którzy odwiedzą młodych w ich nowym domu. Praktycznie i smacznie, prawda?
 2. Wino: nie ma to jak butelka dobrego wina wypita z ukochaną osobą. Jeśli nowożeńcy poproszą gości o wino zamiast kwiatów, to po ślubie będą mogli założyć prawdziwą winną piwniczkę.
 3. Książkę: Wiele par młodych wręcz o nie prosi! Nie bójcie się podpytać Pani Młodej lub Pana Młodego, jakie tytuły ich interesują. Para Młoda może rownież przygotować listę. Warto się zorientować, czy któreś tytuły nie są już kupione przez krewnego… i dołączyć rachunek do zwrotu.
 4. Kupony Lotto: a gdyby tak rozmnożyć szczęście i oprócz prezentów dać sobie szansę na zostanie milionerem? Młode pary czasem proszą gości o kupony na zbliżające się losowanie Lotto – szansa zawsze jest!
 5. Pluszaki: zamiast morza kwiatów niektórzy organizują w dniu ślubu zbiórkę pluszaków, zabawek lub materiałów plastycznych dla dzieci z domu dziecka – inicjatywa zdecydowanie zasługująca na uwagę.
 6. Grosz od serca: czyli koperta na dobroczynny cel – może to być zbiórka na hospicjum, dom dziecka, schronisko lub lokalną inicjatywę.

Jak poinformować gości, że nie chcemy kwiatów?

Jeszcze kilka lat temu zdarzało się, że goście dziwili się prośbom o przyniesienie wina, słodyczy czy innych drobiazgów zamiast kwiatów. Taki zwyczaj utarł już swoje ścieżki  i dziś żadna prośba nowożeńców chyba już nas nie zaskoczy. Jak elegancko poinformować gości o tym, że para młoda nie chce kwiatów? Najlepiej będzie wykorzystać do tego zaproszenie ślubne – krótką informację możemy nadrukować na zaproszeniu – jeśli projekt przewiduje na to miejsce lub dodać do zaproszenia dedykowaną wkładkę. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasza prośba nie umknie uwadze zaproszonych gości. Kiedy zdecydować się na wkładkę, a kiedy na nadruk na zaproszeniu? Wszystko zależy od ilości informacji, które chcemy przekazać oraz od samego stylu zaproszenia – nie zapominajmy o tym, że tekst musi być przejrzysty i elegancki – jeśli oprócz samej treści zaproszenia będziemy chcieli umieścić też wierszyk, wskazówki dojazdu oraz informację o tym, że zamiast kwiatów chętnie przyjmiemy wino, to lepiej będzie dodać osobne wkładki – w ten sposób całość będzie prezentowała się naprawdę pięknie. 

Wino, kwiaty, kupon Lotto? Każdy pomysł jest dobry. Do niedawna wiele osób nie wyobrażało sobie ślubnych życzeń bez choćby drobnej wiązanki kwiatów. Ten zwyczaj jednak powoli ustępuje miejsca innej tradycji – paczka dobrej kawy, butelka rzadkiego wina, pudełko czekoladek? Pary Młode są naprawdę twórcze w tym temacie! Pamiętajcie, że jeśli życzycie sobie otrzymać zamiast kwiatów coś innego – poinformujcie o tym gości odpowiednio wcześnie. Doskonałym miejscem do zamieszczenia takiej informacji jest wkładka do zaproszenia ślubnego. 


Opublikowano

Różowy – kolor przewodni wesela

młoda para w kościele

Od jakiegoś czasu wybór koloru przewodniego wesela to prawdziwy must have! Kilka lat temu nikt nie zaprzątał sobie tym głowy – wesele kojarzyło się przede wszystkim z bielą sukni ślubnej i z czernią garnituru pana młodego. Dziś każda panna młoda chce się wyróżnić – kolorowe szpilki, barwne kwiaty w bukiecie, kolorowa muszka u szyi młodego męża – to kilka sposobów na zaakcentowanie koloru przewodniego. Jak ugryźć ten temat i czy w ogóle warto wprowadzać kolor przewodni na swoją salę weselną? Sprawdzamy!

Kolor przewodni wesela – czy warto go mieć?

Moda na kolory i motywy przewodnie trwa w najlepsze. Wielu pannom młodym biel wydaje się bardzo pospolita i co tu dużo mówić – nudna. Chcąc się odróżnić od tłumu dziewczyny szukają najróżniejszych sposobów na uatrakcyjnienie swojego ślubnego looku – jednym z nich może być wprowadzenie koloru przewodniego wesela – czyli barwy, która będzie nam towarzyszyła na każdym etapie przygotowań i która połączy wszystkie elementy ubioru państwa młodych, dekoracji kościoła i sali w jedną całość. Sprytnie, prawda?

Kolor przewodni – jakimi elementami go zaakcentować?

Sposobów na wprowadzenie koloru przewodniego może być wiele. W Polsce nadal obowiązuje tradycja białej sukni ślubnej, jednak coraz częściej możemy zauważyć, że panny młode dodają do niej  kolorowe dodatki. Jakie?

 • Kolorowe buty ślubne – szpilki lub baleriny – nie ważne! Fuksja, nude, chaber, czerwień – to najbardziej popularne kolory, choć panny młode kochają też róż, błękit, zieleń, burgund.
 • Muszka, krawat, poszetka – jeśli pan młody nie jest zagorzałym tradycjonalistą, to może warto namówić go na wprowadzenie kolorowego akcentu do ślubnego outfitu? Jedna uwaga: krawat i mucha nie powinny być dokładnie w tym samym kolorze co poszetka – niech różnią się wzorem lub odcieniem – taki duet prezentuje się zdecydowanie lepiej!
 • Skarpetki – kolorowe skarpetki w zabawny wzór? Jeśli nie na ślub, to przynajmniej do samej sesji plenerowej – wprawny fotograf zrobi z nimi kilka ciekawych ujęć.
 • Papeteria ślubna – zaproszenie, winietki, tablica z ułożeniem stołów, podziękowania dla gości – idealne miejsce na zaakcentowanie motywu przewodniego!
 • Kwiaty – bukiet ślubny, kwiatek we włosach, bukiety dla świadkowej i druhen, butonierki, kwiaty na stoły i do kościoła – tutaj też warto przemycić kolor przewodni – w bukiecie białych róż doskonale będzie prezentował się mały pęk różowych goździków – koniecznie sprawdźcie!

Różowe wesele? Doskonale!

Różowy kolor na ślub? Wiele osób zastanawia się, czy to w ogóle jest dobry pomysł. My nie mamy ani cienia wątpliwości – róż jest super, a na ślubach sprawdza się wprost fantastycznie! Dlaczego? Róż idealnie zgrywa się z bielą i ecru, wiosną i latem wygląda lekko, delikatnie i bardzo elegancko, wiele ślubnych zaproszeń i dodatków ma motyw związany z różem, więc bez trudu znajdziecie coś dla siebie. Jeśli obawiacie się, że róż może być za słodki i zbyt dziewczęcy, to pamiętajcie – róż różowi nierówny! Wcale nie musicie decydować się na słodki landrynkowy kolor – rzućcie okiem na pudrowy, brudny róż, na malinowy, koralowy (kolor roku 2019!), róż indyjski, czy nieśmiertelną fuksję! Opcji jest naprawdę wiele, więc nie bójcie się eksperymentować. Jeśli nadal boicie się tandetnego efektu, to pamiętajcie, że kolor przewodni wcale nie musi od razu rzucać się w oczy – różowe paznokcie ślubne, różowa wstążka na rączce białego bukietu ślubnego, różowe szpilki – delikatnie i z klasą – o to chodzi, prawda?

Różowy jest jednym z najpopularniejszych kolorów przewodnich ślubów i wesel. Panny młode go kochają  – i nie ma się co dziwić. Róż w połączeniu z bogato zdobioną suknią ślubną daje naprawdę fantastyczny – prawdziwie królewski efekt. Wciąż zastanawiasz się, czy warto wprowadzić kolor przewodni do swoich ślubnych gadżetów – my jesteśmy przekonane, że tak!

Opublikowano

Ślub w stylu boho? Czemu nie!

para na łące

Marzy Ci się wesele na łące? Nie wyobrażasz sobie ślubnej fryzury bez okazałego wianka? Zamiast rozłożystej princeski wybrałaś koronkową sukienkę bez pleców? To sygnał, że jesteś panną młodą w stylu boho!

Wesele w stylu boho ? tych 5 rzeczy nie może na nim zabraknąć

Organizujesz wesele i wybór padł na pełen niewymuszonej elegancji styl boho? Znakomicie. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć na Twoim weselu:

 • Plener: wprost idealnie byłoby zorganizować wesele w plenerze. Na polnej łące albo w lesie, w górskiej dolinie z obłędnym widokiem na okoliczne szczyty, albo na drewnianym pomoście przy brzegu jeziora? Pomysłów na ślub w stylu boho jest mnóstwo. Zorganizowanie takiego ślubu w Polsce od niedawna jest już możliwe ? wystarczy znaleźć przychylnego urzędnika, spełnić kilka niewygórowanych wymogów urzędowych i gotowe ? możemy cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami. Ślub kościelny w plenerze? Tu sprawa jest bardziej skomplikowana, ale jeśli mamy zaprzyjaźnionego księdza, to warto spróbować ? msze polowe to przecież w Polsce wojskowa tradycja. Jeśli jednak zamierzasz wziąć ślub tradycyjnie ? w urzędzie lub kościele, to koniecznie pomyśl o boho plenerze zdjęciowym. Album ślubny będzie dla Was prawdziwą pamiątką.
 • Koronkowa suknia: jeśli jesteś boho panną młodą to zdecydowanie wiesz czego chcesz ? na Pintereście przeglądasz tylko koronkowe, lejące sukienki, a po przekroczeniu progu salonu ślubnego zmierzasz wprost do regału z koronkowymi pięknościami. Wystarczy, że założysz do tego wianek i gotowe.
 • Kwiaty: kwiaty, kwiaty, wszędzie kwiaty. Boho ślub bez kwiatów? Nie ma opcji! Ciężka wiązanka z eleganckich piwonii, tawułki, bzu? A może bukiet polnych maków zebranych tuż przed uroczystością? Wybierz swój ulubiony gatunek i pamiętaj, że oprócz wiązanki ślubnej, potrzebny będzie Ci wianek, butonierka dla przyszłego męża, bukiety dla druhen, dekoracja kościoła, samochodu? kwiaty ? wszędzie, dosłownie wszędzie kwiaty!
 • Zaproszenia: tak, o tym mogłybyśmy pisać godzinami, ale się powstrzymamy. Jeśli organizujesz boho wesele, to pamiętaj o boho zaproszeniach. Proste? Proste.
 • Garnitur: panowie, wybierając swój ślubny garnitur, kierują się zwykle w stronę klasyki ? co często oznacza, że kupują po prostu czarne garnitury. Granatowy kolor to już ogromne szaleństwo. A gdzie miejsce na bordo, brąz, szmaragd, błękit, biel? Namów narzeczonego na drobny eksperyment i spróbujcie poszukać kolorowego garnituru ? właśnie takie modele najlepiej pasują do stylu boho.

Zaproszenia ślubne boho

Miałyśmy się nie rozpisywać, ale same rozumiecie ? taki job. Zaproszenia ślubne to jest w końcu to, co lubimy najbardziej. Miliard wzorów i kolorów ? można się w tym pogubić. Choć do niedawna polskie panny młode wybierały raczej eleganckie i skromne zaproszenia, to w przeciągu kilku ostatnich sezonów ich serca (nasze z resztą też) prawdziwie podbiły zaproszenia ślubne w stylu boho. Jak ich nie kochać? Wypełnione kwiatami, zielenią, zbożem ? optymistyczne, radosne i naprawdę kobiece. Zanim zdecydujesz się wybrać z naszej oferty wzór dla siebie ? proponujemy skonsultować się z florystką. Dokładnie tak ? z florystką. Ona będzie wiedziała, jakie kwiaty będą dostępne na rynku w terminie, kiedy będziesz brała ślub. Wstępnie pomyśl o swojej ślubnej wiązance i spróbuj dopasować do niej zaproszenie ? zobacz, że w naszej ofercie jest kilka modeli zaproszeń boho. Jeśli uda Ci się zgrać całość, to efekt zdecydowanie wbije wszystkich gości w fotel.

Ślub w stylu boho to idealna opcja na ciepłe dni. Późna wiosna, lato, wczesna jesień ? idealna pora na zabawę w ogrodzie. Zielona przestrzeń wypełniona kwiatami, podniosły klimat, miłość unosząca się w powietrzu ? czy może być lepiej?