Często pytacie

Jak zamawiać zaproszenia?

Najprostszy sposób to po prostu złożyć zamówienie przez nasz e-sklep. Zamówienie takie obejmie zarówno koperty, jak i personalizowane zaproszenia. Wybór koloru koperty oraz treści zaproszeń uzgodnimy mailowo!

Jeśli chcecie wprowadzić modyfikację do któregoś z zaproszeń, znajdujących się w naszej ofercie, lub chcielibyście, abyśmy zaprojektowali dla Was autorskie zaproszenia według indywidualnego pomysłu po prostu skontaktujcie się z nami bezpośrednio na Facebooku, lub przez maila (natalia@papeteriaslubna.pl).

Jak zamawiać winietki, mapę stołów i inne materiały graficzne na wesele?

Mailowo! Niemal wszystkie wzory dostępne na stronie w formie zaproszeń mogą zostać wykorzystane do produkcji innych materiałów weselnych ? winietek, menu, mapy stołów, księgi gości. Pamiętajcie, że realizujemy również indywidualne projekty. Jeśli postanowiliście zamówić zaproszenia w innym sklepie i chcecie jedynie dobrać do nich pasującą papeterię ślubną ? dajcie znać ? chętnie pomożemy!

Jakie są koszty wysyłki?

Koszt przesyłki jest doliczany do wartości zamówienia. W zależności od wybranego sposobu dostawy, przesyłka wyniesie:

 • Paczkomaty Inpost ? 14,99 zł
 • Kurier inPost ? 19,30 zł
 • Odbiór osobisty ? 0 zł

Odbiór osobisty możliwy jest w Olkuszu, Krakowie i Bielsku-Białej. Ponieważ jednak mamy ręce pełne pracy opcja ta dostępna jest w ograniczonych terminach i po uprzednim umówieniu się.

Czy możemy odebrać zamówienie osobiście?

Tak, bardzo chętnie spotkamy się z Wami w Olkuszu, Krakowie i Bielsku-Białej po uprzednim ustaleniu terminu. Pamiętajcie jednak, że liczba dostępnych terminów jest ograniczona, dlatego zachęcamy do skorzystania z opcji dostawy do domu lub paczkomatu.

Ile czasu trwa realizacja zamówienia?

Od momentu, gdy opłacicie swoje zamówienie oraz zaakceptujecie projekt, który prześlemy Wam mailem, czas produkcji Waszych zaproszeń ślubnych wyniesie do 5 dni roboczych. Do tego doliczcie czas dostawy (2-3 dni). Czyli W skrócie: po tygodniu od akceptacji podglądów zamówienie prawdopodobnie zapuka do Waszych drzwi! 

W przypadku nowych projektów lub zamówień o szczególnym charakterze, terminy ustalane są indywidualnie, ale produkcja nie powinna zająć dłużej niż 10 dni roboczych. Oczywiście wiemy, że życie płata różnie niespodzianki, dlatego w pilnych sytuacjach realizujemy zamówienia w trybie przyspieszonym.

Czy musimy zamawiać od razu zaproszenia na ślub i papeterię wesele?

Nie! Rozumiemy, że kilka miesięcy przed weselem trudno określić liczbę gości i szczegóły wydarzenia. Nawet jeśli zdecydujecie się skorzystać z promocyjnego pakietu ślub+wesele będziemy dostosowywać Wasze zamówienie i koszt do zmieniających się potrzeb. 

Poszczególne elementy zamówienia są realizowane zwykle w dwóch turach:

 1. Tura I ? Zaproszenia na ślub
  Nawet do pół roku przed ślubem przekazujemy Młodej Parze zaproszenia ślubne. 
Czarry&marry radzi: Jeśli akurat zbliżają się święta lub uroczystość rodzinna, skontaktujcie się z nami najlepiej miesiąc wcześniej ? zdążymy dostarczyć Wasze zaproszenia i będziecie mogli wręczyć je swoim bliskim na wspólnym świątecznym spotkaniu.

 1. Tura II ? Oprawa graficzna wesela (winietki, mapa stołów, menu weselne, śpiewniki, numery na stoły itp.)
   1-2 tygodnie przed ślubem powinno nastąpić zakończenie prac projektowych i wysyłka oprawy graficznej wesela.
Czarry&marry radzi: Nie zostawiajcie przygotowania listy gości, treści menu i rozkładu sali na ostatni moment! Najbezpieczniej będzie, jeśli przekażecie nam je do 14 dni przed weselem, a projekty zaakceptujecie do 10 dni przed weselem. Wtedy zyskacie pewność, że paczka dotrze na czas.

Jaka jest minimalna wartość zamówienia?

Minimalna wartość zamówienia w pracowni czarry&marry wynosi 100 zł.

Czy czarry&marry obsługuje zamówienia w trybie pilnym?

Tak ? w szczególnych sytuacjach działamy ekspresowo. Na swoim koncie mamy kilka zamówień zrealizowanych w 48 godzin. Jeśli interesuje Was skorzystanie z tej opcji, skontaktujcie się z nami mailowo: natalia@papeteriaslubna.pl lub napiszcie wiadomość na Facebooku.

Czy możemy użyć własnego tekstu na zaproszeniach?

Tak. Bez problemu możecie zamówić zaproszenia ślubne z własnym tekstem, a nawet kilkoma jego wariantami, np.:

 • zaproszenie na sam ślub
 • zaproszenia na ślub i wesele
 • specjalne zaproszenia ślubne dla rodziców, świadków, rodzeństwa
 • zaproszenia ślubne po angielsku lub w innym języku obcym

Bardzo prosimy o przesłanie gotowych, dokładnie sprawdzonych treści. Za poprawność gramatyczną i ortograficzną tekstów oraz właściwą odmianę nazwisk gości odpowiada Para Młoda.

Czy możemy wprowadzić modyfikacje po akceptacji projektu?

Niestety nie. Kiedy rozpoczniemy proces produkcyjny nie będzie już możliwości wprowadzania modyfikacji, czy poprawek. Z tego względu prosimy Was o bardzo dokładne sprawdzanie przesłanych przez nas podglądów. Jeśli mimo to będziecie chcieli zmienić coś w zamówieniu po rozpoczęciu procesu produkcyjnego ? ta opcja będzie dodatkowo płatna.

Odebraliśmy zaproszenia, ale jest w nich błąd. Co teraz?

Aby uniknąć takiej sytuacji, przed produkcją wysyłamy podglądy projektów do Waszej akceptacji. Prosimy Was o dokładne sprawdzenie i potwierdzenie poprawności tekstów, dat i nazwisk. Bezpłatny dodruk jest możliwy tylko w sytuacji, gdy wyprodukowane materiały nie są zgodne z zaakceptowanym przez Was podglądem projektu.

Czy możemy zmienić kolor papeterii?

Papeterię ślubną możecie dopasować do swoich potrzeb, np. zmienić jej kolorystykę, dobrać inne niż rekomendowane przez nas koperty. Jeśli chcecie coś zmienić, po prostu dajcie znać. 

Zabrakło nam zaproszeń. Czy możemy zamówić dodruk?

Tak. Koszt dodruku jest ustalany indywidualnie i wynosi minimum 50 złotych. Aby uniknąć wysokich kosztów dodruku, rekomendujemy składanie zamówienia na zapas (zwykle 10 dodatkowych pustych zaproszeń).

Czy w czarry&marry można dokonać płatności przelewem?

Oczywiście! Dane do przelewu to:

 • Natalia Pinis Studio czarry&marry
   91 1050 1445 1000 0092 1266 0998 (ING Bank)
 • Tytuł przelewu: Numer zamówienia.
 • Kwota: koszt zamówienia + koszt wysyłki

Wraz z przekazaniem ostatnich materiałów wystawiamy fakturę na firmę lub rachunek na osobę fizyczną

Dodaj komentarz