Czy w czarry&marry można dokonać płatności przelewem?

Oczywiście! Dane do przelewu to:

 • Natalia Pinis Studio czarry&marry
  47 1090 2590 0000 0001 4406 0544 (Santander Bank)
 • Tytuł przelewu: Numer zamówienia
 • Kwota: koszt zamówienia + koszt wysyłki

Wraz z przekazaniem ostatnich materiałów na uprzednią prośbę klineta dołączamy do paczki fakturę na firmę lub rachunek na osobę fizyczną

Zabrakło nam zaproszeń. Czy możemy zamówić dodruk?

Tak. Koszt dodruku jest ustalany indywidualnie i wynosi minimum 100 złotych. Aby uniknąć wysokich kosztów dodruku, rekomendujemy składanie zamówienia na zapas (zwykle 10 dodatkowych zaproszeń). 

Ile trwa wydruk zaproszeń?

Wydruk zaproszeń trwa zwykle 1-2 dni, ale cały proces produkcji po dostawę to maksimum 15 dni roboczych. Zamówienia składajcie co najmniej 3 tygodnie przed oczekiwanym terminem odbioru.

Czy mogę zamówić mniejszą ilość niż minimum podane w sklepie?

W przypadku zaproszeń ślubnych minimalne zamówienie wynosi zwykle 30 sztuk. Chcesz zamówić 20 lub mniej zaproszeń? Zapłać jak za 30 lub napisz do nas. Jeśli to możliwe, spróbujemy połączyć Twoje zamówienie z innym. 

Zastrzegamy sobie prawo anulowania zamówień poniżej 30 sztuk, jeśli okaże się że realizacja takiego zamówienia jest zupełnie nieopłacalna. 

Czy personalizacja zaproszeń jest dodatkowo płatna?

Nie, zaproszenia personalizujemy dla Was bezpłatnie. Co to znaczy? Wklejenie indywidualnej treści oraz nazwisk nie wymaga dodatkowej opłaty, pod warunkiem że przygotujecie je we właściwy sposób. Dowiedz się, jak przygotować listę gości do personalizacji tutaj.

Jaka jest minimalna wartość zamówienia?

Minimalna wartość zamówienia w pracowni czarry&marry wynosi 200 zł, jednak zamawiając zaproszenia i inne materiały należy przede wszystkim kierować się informacją o minimalnej liczbie sztuk, którą jesteśmy w stanie wyprodukować. Dla zaproszeń jest to zwykle 30 sztuk. Informacji szukaj na stronie danego produktu.

Czy można zamówić próbki zaproszeń?

Tak, jeśli tylko mamy je w archiwum. Napiszcie do nas i spytajcie o wzory, które Was interesują. Standardowo jedna próbka z naszego archiwum to koszte 10 zł/sztuka + koszt wysyłki.

Jak wygląda proces współpracy i produkcji zaproszeń?

Zaproszenia w naszej pracowni wykonywane są ręcznie na Wasze indywidualne zamówienie, złożone przez sklep internetowy lub przez e-mail. Zachęcamy Was, abyście składali zamówienie minimum 3 tygodnie przed oczekiwanym terminem dostawy. Czas realizacji zależy od sprawnej komunikacji między nami, a także od poprawności przekazanych przez Was danych (poprawności nazwisk, treści itd). 

W szczegółach:

 • Składacie i opłacacie zamówienie
 • Następnie przesyłacie nam treści
 • My opracowujemy podglądy do Waszej akceptacji
 • Od momentu, gdy zaakceptujecie projekt, który prześlemy Wam mailem, czas produkcji wyniesie do 10 dni roboczych.
 • Do tego doliczcie czas dostawy (2-3 dni). 

Zastanawiasz się, kiedy zabrać się za zamiawianie zaproszeń lub materiałów na wesele? Przeczytaj ten artykuł.

Czy możemy użyć własnego tekstu na zaproszeniach ślubnych lub innych materiałach?

Tak. Bezpłatnie możecie użyć własnego tekstu na SaveTheDate, zaproszeniach ślubnych i wkładkach do zaproszeń i innych materiałach. Każde zamówienie możemy przygotować w kilku wariantach. Np. w przypadku zaproszenia ślubnego, możesz zamówić takie warianty tekstu:

 • zaproszenia na ślub i wesele
 • zaproszenie na sam ślub
 • specjalne zaproszenia ślubne dla rodziców, świadków, rodzeństwa
 • zaproszenia ślubne po angielsku lub w innym języku obcym
 • wkładka RSVP
 • informacja o prezentach
 • informacja o weselu na osobnej wkładce 
 • itd.

Bardzo prosimy o przesłanie gotowych, dokładnie sprawdzonych treści. Za poprawność gramatyczną i ortograficzną tekstów oraz właściwą odmianę nazwisk gości odpowiada Para Młoda.

Dowiedz się, jak przygotować listę gości do personalizacji tutaj.

Czy do zaproszeń dodawane są koperty?

Tak. Do każdego zamówionego w naszym sklepie zaproszenia otrzymujecie kopertę. Wzorzyste wnętrza kopert lub adresowanie kopert są wyceniane indywidualnie – napiszcie do nas maila w tej sprawie lub sprawdźcie sekcję “Dodatki do zaproszeń ślubnych” w naszym sklepie

Jak zamawiać winietki, mapę stołów i inne materiały graficzne na wesele?

Przez stronę! A jeśli nie ma na stronie tego, czego szukacie to mailowo! Niemal wszystkie wzory dostępne na stronie w formie zaproszeń mogą zostać wykorzystane do produkcji innych materiałów weselnych – winietek, menu, mapy stołów, księgi gości. 

Jakie są koszty wysyłki?

Koszt przesyłki jest doliczany do wartości zamówienia. W zależności od wybranego sposobu dostawy, przesyłka wyniesie:

 • Paczkomaty Inpost – 11,82 zł
 • Kurier inPost – 12,68 zł

Czy musimy zamawiać od razu zaproszenia na ślub i dodatki weselne, np. winietki?

Nie! Rozumiemy, że kilka miesięcy przed weselem trudno określić liczbę gości i szczegóły samego wesela. Ze względów praktycznych, poszczególne elementy zamówienia są realizujemy zwyczajowo w dwóch turach:

 1. Tura I – Zaproszenia na ślub
  Nawet do pół roku przed ślubem przekazujemy Młodej Parze zaproszenia ślubne. 
Czarry&marry radzi: Jeśli akurat zbliżają się święta lub uroczystość rodzinna, skontaktujcie się z nami najlepiej miesiąc wcześniej ? zdążymy dostarczyć Wasze zaproszenia i będziecie mogli wręczyć je swoim bliskim na wspólnym świątecznym spotkaniu.

 

 1. Tura II – Oprawa graficzna wesela (winietki, mapa stołów, menu weselne, śpiewniki, numery na stoły itp.)
   1-2 tygodnie przed ślubem powinno nastąpić zakończenie prac projektowych i nadanie do Was paczki z weselnymi dodatkami.
Czarry&marry radzi: Nie zostawiajcie przygotowania listy gości, treści menu i rozkładu sali na ostatni moment! Najbezpieczniej będzie, jeśli przekażecie nam je do 14 dni przed weselem, a projekty zaakceptujecie do 10 dni przed weselem. Wtedy zyskacie pewność, że paczka dotrze na czas.

 

Czy możemy zmienić kolor zaproszeń na ślub?

Papeterię ślubną możecie dopasować do swoich potrzeb, np. zmienić jej kolorystykę, dobrać inne niż rekomendowane przez nas koperty. Jeśli chcecie coś zmienić, po prostu skonsultujcie się z nami mailowo lub na Facebooku. Bardziej zaawansowane modyfikacje wyceniamy indywidualnie. Napisz i spytaj!

Czy możemy wprowadzić modyfikacje w zaproszeniach po zaakceptowaniu projektu?

Niestety nie. Akceptacja projektu oznacza rozpoczęcie przez nas procesu produkcyjnego. Kiedy rozpoczniemy proces produkcyjny nie będzie już możliwości wprowadzania modyfikacji, czy poprawek. Z tego względu prosimy Was o bardzo dokładne sprawdzanie przesłanych przez nas podglądów. Jeśli mimo to będziecie chcieli zmienić coś w zamówieniu po rozpoczęciu procesu produkcyjnego, ta opcja będzie dodatkowo płatna.

Odebraliśmy zaproszenia, ale jest w nich błąd. Co teraz?

Aby uniknąć takiej sytuacji, przed produkcją wysyłamy podglądy projektów do Waszej akceptacji. Prosimy Was o dokładne sprawdzenie i potwierdzenie poprawności tekstów, dat i nazwisk. Bezpłatny dodruk jest możliwy tylko w sytuacji, gdy wyprodukowane materiały nie są zgodne z zaakceptowanym przez Was podglądem projektu.

Jak zamawiać zaproszenia?

Najprostszy sposób to po prostu złożyć zamówienie przez nasz e-sklep. Zamówienie takie obejmie zarówno koperty, jak i personalizowane zaproszenia. Wybór koloru koperty oraz treści zaproszeń uzgodnimy mailowo!

Jeśli chcecie wprowadzić modyfikację do któregoś z zaproszeń, znajdujących się w naszej ofercie, lub chcielibyście, abyśmy zaprojektowali dla Was autorskie zaproszenia według indywidualnego pomysłu po prostu skontaktujcie się z nami bezpośrednio na Facebooku, lub przez maila (natalia@papeteriaslubna.pl).

Czy możemy odebrać zamówienie osobiście?

 Niestety nie ma takiej możliwości! Zamówienia wysyłamy inPostem.

 

Od złożenia zamówienia, po odbiór gotowych zaproszeń – jak wygląda proces zakupowy krok po kroku?

dowiedz się więcej

Kiedy najlepiej zamówić zaproszenia ślubne?

dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

KALENDARZ JUŻ PRAWIE PEŁNY....Powoli zamykamy sezon 2022

Kochani, nasz kalendarz prac na lato 2022 jest już prawie pełny!

Przed złożeniem zamówienie napiszcie do nas maila z pytaniem o dostępność Waszego terminu.