Organizacja i planowanie ślubu

Jak powiadomić gości, o zmianie ślubnych planów w związku z koronawirusem?

Ania, nasza klientka, planowała swój ślub od lutego 2019 r. Jej tydzień miodowy we Włoszech, zaplanowany na maj 2020 roku został odwołany już dawno z powodu obaw związanych z koronawirusem. To jednak nie martwi tak bardzo, jak sam ślub i wesele. W rozmowie o zmianie daty ślubu Ania powiedziała nam „Kiedy planujesz ślub, ostatnią rzeczą, o której myślisz, jest koronawirus”. Trudno się nie zgodzić. To trochę surrealistyczne i chyba nikt z nas – ani Pary Młode, ani skład naszego studio papeterii ślubnej – nie obmyślał w 2019 roku planu B, pt. “A co by było gdyby świat się zatrzymał na kilka tygodni”.

Przełożenie wesela to duży stres. Najbardziej cierpią Ci, których sytuacja zastała na dzień przed uroczystością, ale inni też nie mają łatwo.

Nie wiadomo przecież, co przyniosą najbliższe miesiące, jak zachowa się branża ślubna, księża i urzędnicy. „Czułabym się źle, gdybyśmy kontynuowali nasze plany weselne i ktoś z rodziny ucierpiałby z powodu zakażenia” – powiedziała nam Kasia, która razem ze swoim narzeczonym zdecydowała się przenieść ślub na 2021 rok, mimo że wszystko było już zorganizowane, a zaproszenia rozdane. W tym przypadku udało się na szczęście wynegocjować dobre warunki z usługodawcami – fotografem, salą, konsultantką.

Jak powiadomić gości o zmianie daty wesela?

Sytuacja jest zmienna, a zatem wychodzimy do Was z garścią praktycznych informacji – wiele z Was – mamy tu na myśli szczególnie wiosenne i letnie Panny Młode – zdążyło już wręczyć swoim gościom zaproszenia na ślub. Co teraz? Jak poinformować ich o zmianie planów?

1. Wyślij e-mail, MMS! Wklej obrazek na social media!

Elektroczne zawiadomienie ChangeTheDate to jednorazowy koszt, a wysłać je możecie do setek ludzi, różnymi kanałami – pocztą elektroniczną, MMSem, czy przez social media. Możemy je przygotować w dowolnej stylistyce, pasującej do stylu naszych zaproszeń ślubnych lub na Wasze życzenie w stylu dopasowanym do Waszych zaproszeń. Po prostu dajcie nam znać!

Dla naszych klientów udostępniamy elektroniczne powiadomienia o zmianie daty ślubu bezpłatnie. Wiemy jednak, że osób, które podjęły podobną decyzję o zmianie daty ślubu jest bardzo wiele. Częstokroć Pary nie mają wyboru – to sala weselna odwołuje imprezy w sezonie letnim i proponuje późniejsze terminy z obawy przed karami. Można powiedzieć, że nastąpił czas przewartościowania i bardziej niż idealne przyjęcie w pięknej aurze cenicie zdrowie i bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, powoli zapominając o wysiłku włożonym w przygotowania. Jak widać, życie weryfikuje nasze plany, a my musimy wiedzieć, jak zareagować.

2. Nadaj tradycyjną pocztówkę z informacją o nowej dacie ślubu (i zdjęciem Młodych!)

Jeśli wręczyliście już zaproszenia ślubne, ale zmieniła się Wasza data ślubu, to wcale nie musicie zamawiać nowych zaproszeń! Zamiast tego wyślijcie gościom ekonomiczne pocztówki z informacją o zmianie daty.

Zalety pocztówek? To prosty ekonomiczny, acz solidny kartonik. Dodatkowo możemy umieścić na pocztówce Wasze zdjęcie i tym samym stanie się ona piękną pamiątką dla Waszych gości! Może ciocia lub wujek z radością przyczepią taką kartkę do tablicy korkowej w holu lub przytwierdzą magnesem do lodówki!

3. Zaproszenia na ślub jeszcze nie rozdane? Uzupełnij je o wkładkę z informacją o zmianie daty! Lub rozdaj samą wkładkę w kopercie, którą otrzymasz gratis!

Jeśli jeszcze nie wręczyliście zaproszeń, macie zamiar zrobić to w najbliższym czasie, ale wciąż nie jesteście pewni czy data się nie zmieni – możecie zamówić wkładki do zaproszenia – z informacją, że datę ślubu potwierdzicie miesiąc przed ślubem/2 miesiące przed ślubem/ do końca np. czerwca itp. Dzięki temu goście będą wiedzieli, że mogą spodziewać się jakichś zmian w harmonogramie. Możecie też zamówić zaproszenia z miejscem na samodzielne wpisanie daty.

Znacie już nową datę ślubu? Świetnie! Z radością wkleimy ją do Waszych wkładek dla Was.

Wkładki możecie również wręczać same – świetnie się prezentują w zestawie z kolorową kopertą.

Na koniec chcemy jeszcze raz powiedzieć Wam, że rozumiemy jak bardzo ten czas może być dla Was trudny. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały pomogą Wam wybrnąć z trudnej sytuacji. Pamiętajcie o tym, że zawsze możecie zamówić u nas papeterię ślubną z indywidualnym wydrukiem – koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki „Change the date!” i weźcie głęboki oddech – z każdej sytuacji znajdzie się rozwiązanie. A Co jak nie miłość i bezpieczeństwo naszych bliskich jest teraz najważniejsze? Kochajcie się i bądźcie zdrowi Karo&Nat

You may also like...

KALENDARZ JUŻ PRAWIE PEŁNY....Powoli zamykamy sezon 2022

Kochani, nasz kalendarz prac na lato 2022 jest już prawie pełny!

Przed złożeniem zamówienie napiszcie do nas maila z pytaniem o dostępność Waszego terminu.