Organizacja i planowanie ślubu

Plan stołów weselnych – potrzebny czy nie?

mapa usadzenia gości glamour

Plan stołów weselnych to element ślubnej papeterii, który może wydawać się zbędny – do czasu. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję znaleźć się na weselu, na którym zabrakło rozpiski stołów, a co gorsza winietek z nazwiskami gości, już wiecie jak bardzo oba te elementy ułatwiają gościom orientację na sali weselnej. Chcecie uniknąć zamieszania i popłochu? Pamiętajcie o planie stołów weselnych!

Rozkład stołów weselnych – dlaczego chcesz go mieć na swoim weselu?

Mapa usadzenia gości to jeden z najbardziej dekoracyjnych elementów wystroju sali weselnej. Wygląda efektownie i przyciąga wzrok z daleka. Jego zadanie jest jednak czysto praktycznie – pomóc gościom szybko i sprawnie zlokalizować swoje miejsce na sali weselnej. Jakie są zalety posiadania planu stołów weselnych?

  1. Plansza pozwala uniknąć gorączkowej krzątaniny i „bitwy” o lepsze miejsce.
  2. Goście, którzy wiedzą, jakie miejsca są dla nich przygotowane, mogą spokojnie udać się przed wejściem na salę do toalety, czy niespiesznie wymienić uściski z dawno niewidzianą rodziną albo wypić powitalny toast!
  3. Dzięki rozkładowi stołów goście sprawnie i szybko zajmują swoje miejsca, a obsługa może zacząć wydawać obiad.
  4. Nikt na nikogo nie czeka, nikt nikogo nie pogania, nikt nie błądzi, nikt nie boi się, że zabraknie dla niego krzesła – jest miło, przyjemnie i bardzo elegancko.

Plany stołów w naszym sklepie – plakaty i pojedyncze karty

Duży plakat, a może pojedyncze kartki do samodzielnej aranżacji?

Jaki plan sali weselnej sprawdzi się u Was?

Tworząc markę czarry&marry, od początku wiedziałyśmy, że nie będziemy ograniczały się do samych zaproszeń ślubnych. Zaproszenia to oczywiście mocny fundament naszej działalności, ale dopiero w otoczeniu innych elementów papeterii ślubnej zyskują one swój szlachetny charakter. I tak jakiś czas temu do naszej oferty dołączyły plany stołów weselnych.

Każdą mapę oferujemy w 4 różnych wariantach do wyboru:

  • Arkusz do 100cm/70cm
  • Arkusz do 70cm/50cm
  • Zestaw max 10 kart
  • Zestaw max 20 kart

Arkusze mogą mieć listę gości posortowaną alfabetycznie lub podzieloną według stołów. Rozmiar i ilość kart ustalamy mailowo.

Na sztaludze, na lustrze – jak zamontować plan stołów weselnych?

Zanim kupisz – plakat lub pojedyncze karty – porozmawiaj z salą weselną i dowiedz się, co łatwiej zamontować.

Duże papierowe arkusze (plakaty) możecie zamontować na sztaludze, którą często dysponuje restauracja lub sala weselna. Plakaty można również przypiąć do drewnianej tablicy lub oprawić w ramę i zawiesić np. na drzwiach wejściowych do sali weselnej lub postawić na stole z drinkami lub powitalnym poczęstunkiem.

Format, ilość oraz układ kart zaprojektujemy tak, aby dopasować się do Waszych potrzeb!

Pojedyncze karty można przykleić do tafli lustra albo zawiesić na jutowym sznurku przy użyciu drewnianych klamerek – sznureczek zamontować na ramie obrazu lub drewnianych skrzynkach. To jak je wyeksponujecie, zależy tylko od waszej wyobraźni!

Gdy złożycie zamówienie, prześlijcie nam informację o tym, jak planujecie je zamontować – jaką przestrzenią dysponujecie, jaki będzie format ramy lub lustra, ile stołów weselnych zostanie wykorzystanych na Waszym weselu. Są to niezbędne informacje do opracowania graficznego kart w sposób, który będzie spełniał Wasze potrzeby.

Zestaw kart lub plakat – jak je wyeksponować? Zobacz przykłady:

Nie widzicie w naszym sklepie planszy, która pasowałaby do Waszych zaproszeń? Nic nie szkodzi. Pamiętajcie, że wszystkie motywy z naszych zaproszeń ślubnych jesteśmy w stanie przenieść na plany stołów. W celu dopasowania projektu skontaktujcie się z nami.

Mapa stołów i winietki? Czy to potrzebne?

Co lepiej wybrać? Mapę stołów weselnych, winietki weselne, a może jedno i drugie? Wszystko zależy od wielkości wesela, od waszych upodobań, a także od wielkości i aranżacji sali weselnej.

  • Winietki weselne: jeszcze nikt nie skarżył się, że młoda para użyła winietek weselnych do oznaczenia miejsc dla gości. Znamy jednak sporo przykładów, gdy goście narzekali na ich brak. Lepiej zatem mieć winietki niż ich nie mieć – proste.
  • Plan stołów weselnych: pozwoli wstępnie zorientować się w planie sali weselnej i bezbłędnie odnaleźć swój stolik. Plan ułożenia stołów weselnych to absolutny must have przy dużych weselach – sprawdza się już powyżej 60 gości. A spróbujcie wyobrazić sobie 150 lub 200 gości i brak mapy stołów? Te nieskończone wędrówki w poszukiwaniu przypisanego sobie miejsca mogą zająć nawet kilkanaście (oby nie kilkadziesiąt minut!) i mocno zaburzyć harmonogram wydawania posiłków.  

A tak wyglada cały komplet papeterii ślubnej Bouquet de roses – w tym mapa stołów, numer stołu i winietki.

Kiedy można zrezygnować z winietek, a kiedy z mapy stołów?

Jeśli koniecznie chcecie wybrać tylko jeden z elementów papeterii ślubnej, to mamy dla Was sprawdzone tipy!

Z winietek możecie zrezygnować, jeśli w sali weselnej są zainstalowane stoły okrągłe, a przed wejściem do sali ustawicie mapę stołów. Goście szybko znajdą swój stolik, a sami usiądą obok osoby, z którą będą chcieli rozmawiać. Okrągłe stoły to zwykle kombinacja 6 czy 8 miejsc, możliwości są więc ograniczone – co w tym wypadku wypada na plus.

Z mapy usadzenia gości możecie zrezygnować jeśli planujecie niewielki obiad weselny – np. na ok. 20 osób, a goście będą siedzieli przy prostokątnych połączonych ze sobą stołach. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdzą się winietki – goście szybko znajdą swoje miejsca.

A jeśli mimo niewielkiego wesela marzycie i o mapie stołów, i o winietkach, bo po prostu zależy Wam na pięknej stylistyce i cudownych zdjęciach, to śmiało! Chętnie przygotujemy dla Was oba te produkty.

Przykładowe winietki, które znajdziecie w naszym sklepie:

Mapa gości weselnych – tak, czy nie? Zdecydowanie tak! Zamiast popłochu, pośpiechu i bitwy o krzesła wybierzcie elegancję, spokój i harmonię. Dzięki efektownej planszy z planem stołów weselnych od czarry&marry wasi goście szybko i sprawnie dowiedzą się, jakie miejsce dla nich przygotowaliście. W ten sposób uda Wam się uniknąć gorączkowych poszukiwań swojego stolika. Wydaje nam się, że warto. A Wy co o tym sądzicie?

Arkusz czy zestaw kart? – zobacz przykłady realizacji

You may also like...

KALENDARZ JUŻ PRAWIE PEŁNY....Powoli zamykamy sezon 2022

Kochani, nasz kalendarz prac na lato 2022 jest już prawie pełny!

Przed złożeniem zamówienie napiszcie do nas maila z pytaniem o dostępność Waszego terminu.