Różowy – kolor przewodni wesela

para młoda sesja poślubna

Od jakiegoś czasu wybór koloru przewodniego wesela to prawdziwy must have! Kilka lat temu nikt nie zaprzątał sobie tym głowy – wesele kojarzyło się przede wszystkim z bielą sukni ślubnej i z czernią garnituru pana młodego. Dziś każda panna młoda chce się wyróżnić – kolorowe szpilki, barwne kwiaty w bukiecie, kolorowa muszka u szyi młodego męża – to kilka sposobów na zaakcentowanie koloru przewodniego. Jak ugryźć ten temat i czy w ogóle warto wprowadzać kolor przewodni na swoją salę weselną? Sprawdzamy!

Kolor przewodni wesela – czy warto go mieć?

Moda na kolory i motywy przewodnie trwa w najlepsze. Wielu pannom młodym biel wydaje się bardzo pospolita i co tu dużo mówić – nudna. Chcąc się odróżnić od tłumu dziewczyny szukają najróżniejszych sposobów na uatrakcyjnienie swojego ślubnego looku – jednym z nich może być wprowadzenie koloru przewodniego wesela – czyli barwy, która będzie nam towarzyszyła na każdym etapie przygotowań i która połączy wszystkie elementy ubioru państwa młodych, dekoracji kościoła i sali w jedną całość. Sprytnie, prawda?

Kolor przewodni – jakimi elementami go zaakcentować?

Sposobów na wprowadzenie koloru przewodniego może być wiele. W Polsce nadal obowiązuje tradycja białej sukni ślubnej, jednak coraz częściej możemy zauważyć, że panny młode dodają do niej  kolorowe dodatki. Jakie?

  • Kolorowe buty ślubne – szpilki lub baleriny – nie ważne! Fuksja, nude, chaber, czerwień – to najbardziej popularne kolory, choć panny młode kochają też róż, błękit, zieleń, burgund.
  • Muszka, krawat, poszetka – jeśli pan młody nie jest zagorzałym tradycjonalistą, to może warto namówić go na wprowadzenie kolorowego akcentu do ślubnego outfitu? Jedna uwaga: krawat i mucha nie powinny być dokładnie w tym samym kolorze co poszetka – niech różnią się wzorem lub odcieniem – taki duet prezentuje się zdecydowanie lepiej!
  • Skarpetki – kolorowe skarpetki w zabawny wzór? Jeśli nie na ślub, to przynajmniej do samej sesji plenerowej – wprawny fotograf zrobi z nimi kilka ciekawych ujęć.
  • Papeteria ślubna – zaproszenie, winietki, tablica z ułożeniem stołów, podziękowania dla gości – idealne miejsce na zaakcentowanie motywu przewodniego!
  • Kwiaty – bukiet ślubny, kwiatek we włosach, bukiety dla świadkowej i druhen, butonierki, kwiaty na stoły i do kościoła – tutaj też warto przemycić kolor przewodni – w bukiecie białych róż doskonale będzie prezentował się mały pęk różowych goździków – koniecznie sprawdźcie!

Różowe wesele? Doskonale!

Różowy kolor na ślub? Wiele osób zastanawia się, czy to w ogóle jest dobry pomysł. My nie mamy ani cienia wątpliwości – róż jest super, a na ślubach sprawdza się wprost fantastycznie! Dlaczego? Róż idealnie zgrywa się z bielą i ecru, wiosną i latem wygląda lekko, delikatnie i bardzo elegancko, wiele ślubnych zaproszeń i dodatków ma motyw związany z różem, więc bez trudu znajdziecie coś dla siebie. Jeśli obawiacie się, że róż może być za słodki i zbyt dziewczęcy, to pamiętajcie – róż różowi nierówny! Wcale nie musicie decydować się na słodki landrynkowy kolor – rzućcie okiem na pudrowy, brudny róż, na malinowy, koralowy (kolor roku 2019!), róż indyjski, czy nieśmiertelną fuksję! Opcji jest naprawdę wiele, więc nie bójcie się eksperymentować. Jeśli nadal boicie się tandetnego efektu, to pamiętajcie, że kolor przewodni wcale nie musi od razu rzucać się w oczy – różowe paznokcie ślubne, różowa wstążka na rączce białego bukietu ślubnego, różowe szpilki – delikatnie i z klasą – o to chodzi, prawda?

Różowy jest jednym z najpopularniejszych kolorów przewodnich ślubów i wesel. Panny młode go kochają  – i nie ma się co dziwić. Róż w połączeniu z bogato zdobioną suknią ślubną daje naprawdę fantastyczny – prawdziwie królewski efekt. Wciąż zastanawiasz się, czy warto wprowadzić kolor przewodni do swoich ślubnych gadżetów – my jesteśmy przekonane, że tak!