Organizacja i planowanie ślubu

Ślub i wesele a koronawirus. Co z zapraszaniem gości?

Sytuacja zarówno w kraju, jak i za granicą od kilku tygodni wygląda naprawdę nieciekawie. Niedogodności związane z szerzącą się epidemią dotknęły każde polskie gospodarstwo. Takiego rozwoju wypadków nie można było przewidzieć – cierpią na tym wszystkie branże – również weselna. Bo czy w dobie padnemii koronawirusa można organizować ślub? A co z weselem? Sprawdzamy możliwe scenariusze.

Koronawirus się szerzy, a ślub już zaplanowany co dalej?

Po pierwsze chcemy powiedzieć wszystkim Pannom Młodym, które mają zaplanowany ślub na 2020 rok, że jesteśmy z Wami! Rozumiemy Wasze emocje – żal, smutek, strach, pomieszany z bezradnością i niewiedzą. Nie tak miało być. Miała być radość, słońce, wesele dla całej rodziny, tańce, uśmiechy i podróż poślubna do Wenecji. Takiego scenariusza nikt się nie spodziewał. A jednak. Ustalając datę na kwiecień, maj, czerwiec 2020 ostatnia rzecz o jakiej mogłyście myśleć to pandemia koronawirusa. A jednak – stało się. Od kilku dni żyjemy w innej rzeczywistości i wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja jeszcze trochę potrwa. Co możecie zrobić w tej sytuacji? Przygotowałyśmy garść rozwiązań, które być może okażą się dla Was upragnioną deską ratunku? Sprawdźcie!

Jak zawiadomić gości o zmianie daty ślubu? Sprawdź nasze opcje:

Ślub a koronawirus – zmieniać datę czy nie?

Na grupach i forach ślubnych to temat numer 1. Naprawdę się Wam nie dziwimy – wspieramy i jesteśmy z Wami. Na pytanie, czy zmieniać datę ślubu ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce nie odpowiemy Wam jednoznacznie – to decyzja bardzo indywidualna i zależna od wielu czynników. Zauważyłyśmy jednak, że wiele z Was wybiera jedną z 4 ścieżek:

  1. Przesunięcie terminu ślubu: wiele domów weselnych samodzielnie podejmuje decyzje o odwołaniu ślubu jeśli ten miał się odbyć jeszcze np. w kwietniu i proponuje inne wolne terminy. Zauważyłyśmy, że zwykle te wiosenne śluby zostają przesunięte na okolice listopada. Możecie jednak pytać o terminy w środku tygodnia – zwykle cieszą się one mniejszą popularnością więc jest szansa, że znajdziecie coś dla siebie i to prędko!

  2. Zawężenie ślubu do grona najbliższych: jeśli nie chcecie rezygnować ze ślubu, a ksiądz lub urzędnik zgodzi się tego ślubu udzielić, to zawsze możecie zawęzić go do grona najbliższych. W ekstremalnej opcji do zawarcia związku małżeńskiego potrzebni są tylko narzeczeni i świadkowie. Wesele możecie wyprawić w pierwszą rocznicę ślubu i tego dnia odnowić przy gościach swoją przysięgę.

  3. Odwołanie ślubu i szukanie nowego terminu po unormowaniu sytuacji: to dość drastyczne rozwiązanie, ale są pary, które wychodzą z założenia, że właściwie mogą jeszcze trochę poczekać, a przygotowania ślubne w okresie kwarantanny naprawdę nie należą do najprzyjemniejszych. W pełni ich rozumiemy! I co najważniejsze – goście też zrozumieją!

  4. Kontynuowanie planu – szczególnie jeśli ślub miał być kameralny: jeśli od początku planowaliście skromny ślub w gronie najbliższych, to może nie musicie wiele zmieniać? Zamiast sali w ratuszu, może uda się zorganizować ślub w przydomowym ogrodzie? Sesja ślubna w Rzymie już jest nieosiągalna, ale spacer po okolicznym lesie też może być fantastyczną okazją do zrobienia niezapomnianych ślubnych ujęć!
  5. Kontynuowanie planu – szczególnie jeśli sala weselna współpracuje z prawnikiem. Obostrzenia dotyczące ograniczania działalności gospodarczej – jak wiadomo – nie mają pokrycia w prawie, więc przynajmniej z tej strony jesteście chronieni, jeśli zdecydujecie się na organizację uroczystości pełną parą.

You may also like...

KALENDARZ JUŻ PRAWIE PEŁNY....Powoli zamykamy sezon 2022

Kochani, nasz kalendarz prac na lato 2022 jest już prawie pełny!

Przed złożeniem zamówienie napiszcie do nas maila z pytaniem o dostępność Waszego terminu.