Ślubne inspiracje

Wino, a może kupon Lotto? Co dać Parze Młodej zamiast kwiatów?

Tradycyjnie Parze Młodej podczas składania życzeń pod kościołem czy w urzędzie wręcza się bukiet kwiatów. Coraz więcej par jednak odchodzi od tej tradycji – dlaczego? 

Kwiaty wciąż na topie!

Ślubne życzenia bez okazałego bukietu lub choćby pięknej róży to dla wielu nie do pomyślenia! Szczególnie starsze pokolenie – ciocie, babcie, rodzice nie wyobrażają sobie w tym dniu nie obdarować młodej pary wiązanką z kwiaciarni. Wśród młodych również nie brak tradycjonalistów – panny młode zdają sobie sprawę z tego, że to jedyna taka okazja, by dosłownie zostać obsypaną kwiatami! Pomyślcie tylko – setka gości i od każdego kwiaty? To musi wyglądać i pachnieć cudownie. Dom jeszcze tydzień po ślubie wciąż przypomina nam o tej radosnej atmosferze jedynego i wyjątkowego dla nas dnia. Nie wszyscy jednak chcą dostawać na ślub kwiaty. Dlaczego? Jeśli zaraz po uroczystości młoda para wyjeżdża w podróż poślubną, kwiaty prawdopodobnie się zmarnują, a młodzi małżonkowie nie zdążą się nimi nacieszyć. Nie bez znaczenia są też względy praktyczne – wiele osób, zamiast dostać kwiaty, które i tak po jakimś czasie trzeba będzie wyrzucić do kosza woli wykorzystać tę okazję, by pomóc innym – chorym zwierzakom, dzieciom z domu dziecka.

Co zamiast kwiatów na ślub?

Każda para musi sama zdecydować o tym, czy chce dostać na ślub kwiaty. Coraz bardziej powszechne stało się proszenie gości o inne drobiazgi – jakie?

  1. Słodycze: dobre czekoladki, nadziewane likierem cukierki – można zajadać się nimi praktycznie przez cały rok, a przy okazji częstować nimi gości, którzy odwiedzą młodych w ich nowym domu. Praktycznie i smacznie, prawda?
  2. Wino: nie ma to jak butelka dobrego wina wypita z ukochaną osobą. Jeśli nowożeńcy poproszą gości o wino zamiast kwiatów, to po ślubie będą mogli założyć prawdziwą winną piwniczkę.
  3. Książkę: Wiele par młodych wręcz o nie prosi! Nie bójcie się podpytać Pani Młodej lub Pana Młodego, jakie tytuły ich interesują. Para Młoda może rownież przygotować listę. Warto się zorientować, czy któreś tytuły nie są już kupione przez krewnego… i dołączyć rachunek do zwrotu.
  4. Kupony Lotto: a gdyby tak rozmnożyć szczęście i oprócz prezentów dać sobie szansę na zostanie milionerem? Młode pary czasem proszą gości o kupony na zbliżające się losowanie Lotto – szansa zawsze jest!
  5. Pluszaki: zamiast morza kwiatów niektórzy organizują w dniu ślubu zbiórkę pluszaków, zabawek lub materiałów plastycznych dla dzieci z domu dziecka – inicjatywa zdecydowanie zasługująca na uwagę.
  6. Grosz od serca: czyli koperta na dobroczynny cel – może to być zbiórka na hospicjum, dom dziecka, schronisko lub lokalną inicjatywę.

Jak poinformować gości, że nie chcemy kwiatów?

Jeszcze kilka lat temu zdarzało się, że goście dziwili się prośbom o przyniesienie wina, słodyczy czy innych drobiazgów zamiast kwiatów. Taki zwyczaj utarł już swoje ścieżki  i dziś żadna prośba nowożeńców chyba już nas nie zaskoczy. Jak elegancko poinformować gości o tym, że para młoda nie chce kwiatów? Najlepiej będzie wykorzystać do tego zaproszenie ślubne – krótką informację możemy nadrukować na zaproszeniu – jeśli projekt przewiduje na to miejsce lub dodać do zaproszenia dedykowaną wkładkę. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasza prośba nie umknie uwadze zaproszonych gości. Kiedy zdecydować się na wkładkę, a kiedy na nadruk na zaproszeniu? Wszystko zależy od ilości informacji, które chcemy przekazać oraz od samego stylu zaproszenia – nie zapominajmy o tym, że tekst musi być przejrzysty i elegancki – jeśli oprócz samej treści zaproszenia będziemy chcieli umieścić też wierszyk, wskazówki dojazdu oraz informację o tym, że zamiast kwiatów chętnie przyjmiemy wino, to lepiej będzie dodać osobne wkładki – w ten sposób całość będzie prezentowała się naprawdę pięknie. 

Co do wkładek – w naszej ofercie znajdziecie zaproszenia jednokartkowe z wkładką i to na niej możecie umieścić informację o kwiatach, winie, prezentach. Do każdego wybranego zaproszenia jednak możecie dokupić też dodatkową wkładkę – na wypadek, gdybyście chcieli zawrzeć w swoim zaproszeniu więcej informacji. Dodatkowa wkładka może być też super pomysłem na poinformowanie gości o planowanych noclegach, ekstra atrakcjach albo o wskazówkach dotyczących dojazdu. Pamiętajcie, że do każdego wybranego motywu możemy dopasować pasującą wkładkę i za darmo dopasować do niej odpowiedni tekst . Wybierzcie wkładkę z tekstem lub z piktogramem i cieszcie się prezentem precyzyjnie dopasowanym do Waszych potrzeb!

Wino, kwiaty, kupon Lotto? Każdy pomysł jest dobry. Do niedawna wiele osób nie wyobrażało sobie ślubnych życzeń bez choćby drobnej wiązanki kwiatów. Ten zwyczaj jednak powoli ustępuje miejsca innej tradycji – paczka dobrej kawy, butelka rzadkiego wina, pudełko czekoladek? Pary Młode są naprawdę twórcze w tym temacie! Pamiętajcie, że jeśli życzycie sobie otrzymać zamiast kwiatów coś innego – poinformujcie o tym gości odpowiednio wcześnie. Doskonałym miejscem do zamieszczenia takiej informacji jest wkładka do zaproszenia ślubnego. 


You may also like...

NOWA STRONAKiedyś czarry&marry, a teraz...

Kochani, nasza pracownia przechodzi małą-wielką metamorfozę. Po latach czarrowania, z łzą w oku żegnamy brand "czarry&marry"! To Wy zainspirowaliście nas do tej zmiany... z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą Was spotkać w trakcie prac rebrandinowych.

Nie ustajemy w tworzeniu pięknych zaproszeń. Sklep działa - zapraszamy!