Opublikowano

Jak przygotować listę gości do bezpłatnej personalizacji zaproszeń ślubnych?

W naszym sklepie oferujemy personalizację zaproszeń gratis. Wystarczy, że po złożeniu i opłaceniu zamówienia prześlecie nam mailem komplet informacji, czyli:

 • Treść zaproszenia (lub istotne dane, które mamy podmienić w treści widocznej na stronie)
 • Treść wkładki
 • Nazwiska gości do personalizacji
 • Inne uwagi

Wydaje się proste? Sprawa komplikuje się, gdy część zaproszeń będzie mieć inną treść – np. część zaproszeń może dotyczyć samego ślubu (bez udziału w ceremonii wesela) lub być po angielsku – wtedy np. chcemy mieć pewność, że przyjaciel z Anglii wyląduje na zaproszeniu w wersji angielskiej, a nie polskiej. Prawda? 🙂

Co otrzymujecie w ramach bezpłatnej personalizacji zaproszeń?

 1. Zmianę treści zaproszenia na Wasze
 2. Zmianę treści wkładki
 3. Dodanie rebusu
 4. Wklejenie nazwisk gości
 5. Jedną poprawkę ortograficzną przed przystąpieniem do produkcji – jeśli wynikła ona z błędu po Waszej stronie (przesłaliście nam treść lub nazwiska z błędem)
 6. Nieskończoną ilość poprawek przed przystąpieniem do produkcji – jeśli wynikły one z błędów po naszej stronie

Powyższe usługi otrzymujecie bez dodatkowej opłaty, pod warunkiem przekazania nam kompletnych i poprawnych ortograficznie treści i nazwisk.

Czego nie obejmuje bezpłatna personalizacja?

 1. Istotne zmiany kompozycyjne
 2. Znaczące zmiany grafiki i kolorystyki
 3. Indywidualny projekt infografiki (chyba że chcecie wykorzystać elementy innego projektu, który już jest w naszym sklepie)

TIP!
Jeśli interesują Was mniejsze lub większe zmiany w projektach, to przed złożeniem zamówienia napiszcie do nas maila – wspólnie ustalimy, czy kwalifikują się one do dodatkowej opłaty. Często chcecie zamienić złotą folię na srebrną lub biały papier na szary – takie zmiany prawdopodobnie możemy dokonać bez dodatkowych opłat. Warto do nas napisać!

Na początek lista najczęstszych błędów. Uniknij tych wpadek:

 1. Po otrzymaniu paczki odkrywacie, że brakuje jednego zaproszenia dla rodziców! Dlaczego tak się stało? Prawdopodobnie wpisaliście “Kochani Rodzice” na liście z personalizacją tylko raz. Zadbajcie o to, aby wymienić rodziców czy dziadków odpowiednią ilość razy!
 2. W Waszych zaproszeniach jest błąd ortograficzny. Dlaczego tak się stało? W 90% przypadków przesyłacie nam plik z błędami w środku. Zadbajcie o poprawność ortograficzną i gramatyczną przesyłanych treści i nazwisk.
 3. Nigdy nie stosujcie CapsLocka, nawet jeśli w danym projekcie na stronie tekst jest potraktowany wielkimi literami. My zadbamy o zgodność z projektem, a Wy zadbajcie o poprawność ortograficzną 🙂 Piszcie treści i nazwiska zgodnie z zasadami polskiej ortografii.

A teraz czas na cenne wskazówki – prosimy przeczytaj do końca..

OPCJA 1: Chcesz sam odręcznie wpisać nazwiska gości?

Jeśli w Twoich zaproszeniach chcesz umieścić tzw. “kropeczki” do odręcznego wpisania nazwisk lub zupełnie rezygnujesz z personalizacji zaproszeń nazwiskami gości, to sytuacja jest prosta – po prostu prześlij nam treść samego zaproszenia i wkładki.

Stosujesz kilka wariantów treści (np. część zaproszeń będzie po polsku, a część w języku obcym)? Nie zapomnij wspomnieć, ile sztuk każdego wariantu mamy dla Ciebie wydrukować!

OPCJA 2: Chcesz wydrukować nazwiska gości na zawieszkach (a nie na karcie głównej z właściwą treścią zaproszenia)?

Jeśli chciałabyś, aby nazwiska gości nie znajdowały się na zaproszeniu, ale na zawieszce (spytaj nas o zawieszki!) to również mamy prostą sytuację – prześlij nam np.:

 • w jednym pliku – treść zaproszenia i wkładki (lub kilka wariantów treści wraz z informacją o ilości, jaką mamy wydrukować)
 • w drugim pliku – listę wszystkich gości do personalizacji zawieszek

OPCJA 3: Chcesz, abyśmy wydrukowali nazwiska gości na zaproszeniach?

Pobierz nasz szablon do personalizacji zaproszeń

Przygotuj i prześlij nam listę gości! Nie zapomnij o:

 1. Odmianie imion i nazwisk, dopasowanej gramatycznie do treści
 2. W jednej linijce wypisz wszystkie osoby, które mają znaleźć się na jednym zaproszeniu, np:

  Annę Kowalską-Nowak i Łukasza Nowaka wraz z dziećmi
  Babcię Hanię i Dziadzia Staszka
  Kasię, Krysię, Zosię i Amelię
  ….
 3. Jeśli w Twoich zaproszeniach chcesz zastosować grzecznościowy zwrot “Sz. P.” powtórz go w każdej linijce (to również część personalizacji!). Przykład:

  Sz. P. Annę Kowalską-Nowak i Łukasza Nowaka wraz z dziećmi
  Sz. P. Karolinę Przykładową
  Sz. P. Łukasza Nowaka
  ….

 4. Nie umieszczaj numeracji, ani punktowania! Nie wklejaj przecinków po każdym nazwisku! Po prostu kliknij “ENTER” i zacznij pisać w następnej linijce. W przeciwnym wypadku zbędne przecinki, średniki i punktatory znajdą się na Twoich zaproszeniach.
 5. Nie używaj CapsLocka. Zamiast “ANNĘ KOWALSKĄ” napisz “Annę Kowalską” – my zadbamy o resztę. To bardzo ważne!

Jeśli w Twoim pliku są błędy, które skopiujemy do Twoich zaproszeń, masz szansę je wyłapać – przed drukiem prześlemy Ci podglądy do akceptacji. Bezpłatnie przysługuje Ci jedna poprawka błędów w projektach, chyba że wynikły one po naszej stronie!

Stosujesz kilka wariantów treści?

Jeśli planujesz drukować zaproszenia w kilku wiariantach – np. inną treść zaproszenia dla rodziców, inną dla singli, a inną dla świadków, inną dla gości z zagranicy – to zadbaj o to, aby przesłać nam te warianty razem z odpowiadającą każdemu wariantowi listą gości do personalizacji! W ten sposób nie będzie miejsca na pomyłkę i właściwe nazwiska wkleimy do właściwych zaproszeń.

Jak odmieniać nazwiska w języku polskim?

W języku polskim z zasady odmieniamy wszystkie nazwiska, z wyjątkiem tych obcego pochodzenia – i chodzi tutaj o nazwiska typowo obce, a nie o nazwisko typu Suś – takie nazwisko, mimo iż pochodzi z języka niemieckiego, zostało już spolszczone, jest używane w języku polskim i ładnie się poddaje jego gramatycznym zasadom. W związku z tym powinno być odmieniane w każdej sytuacji. Zobaczcie przykłady odmiany nazwiska Suś poniżej:

 • Z radością zapraszamy Sz. P. Annę i Michała Susiów
 • Z radością zapraszamy Sz. P. Annę Suś wraz z osobą towarzyszącą…
 • Z radością zapraszamy Sz. P. Michała Susia
 • Z radością zapraszamy Annę Suś i Michała Susia z dziećmi Anią, Hanią i Karolkiem…
 • Szanowny Panie Michale Susiu, z radością zapraszamy Pana na nasz ślub…

Prosimy pamiętajcie – nie weryfikujemy poprawności tesktów i nazwisk, które nam przesyłacie. Jeśli macie jakieś pytania lub jesteście zainteresowani indywidualną wyceną, to śmiało tu: ania@papeteriaslubna.pl i tu: https://www.facebook.com/czarryandmarry

Kiedy najlepiej zamówić zaproszenia ślubne?

dowiedz się więcej