Jak przygotować listę gości do bezpłatnej personalizacji zaproszeń ślubnych?

W naszym sklepie z papeterią ślubną oferujemy personalizację zaproszeń gratis. Jednak w związku z tym prosimy Was gorąco o wzięcie odpowiedzialności za właściwe przygotowanie treści zaproszeń oraz listy gości do personalizacji. Wierzcie lub nie – każde zaproszenie jest inne – a personalizacja zaproszeń czasem ciągnie się tygodniami. Nerwy narastają po obu stronach, łatwo o błędy i niedopatrzenia! Aby wszystko przebiegło sprawnie, przeczytaj ten artykuł do końca.

Niektórzy z Was chcą wpisać nazwiska gości odręcznie, inni życzą sobie abyśmy to my je wydrukowali. Czasem – gdy takie macie życzenie – nazwisko gościa wyląduje na małej zawieszce, która wisi na ozdobnym sznureczku lub tasiemce. Innym razem nazwisko wklejamy w treść samego zaproszenia. Często część zaproszeń drukujecie po angielsku – wtedy chcemy mieć pewność, że przyjaciel z Anglii wyląduje na zaproszeniu w wersji angielskiej, a nie polskiej. Prawda? 🙂

Co otrzymujecie w ramach bezpłatnej personalizacja zaproszeń?

 1. Użycie własnej treści na zaproszeniu (a nawet klilku wariantów!)
 2. Wklejenie nazwisk gości we właściwe warianty
 3. Jedna poprawka ortograficzna lub gramatyczna przed przystąpieniem do produkcji – jeśli wynikła ona z błędu po Waszej stronie (przesłaliście nam treść lub nazwiska z błędem)
 4. Nieskończona ilość poprawek orto/gramatycznych przed przystąpieniem do produkcji – jeśli wynikły one z błędów po naszej stronie

Powyższe usługi otrzymujecie bez dodatkowej opłaty, pod warunkiem przekazania nam treści i nazwisk we właściwy sposób – wszystko opisujemy niżej.

Czego nie obejmuje bezpłatna personalizacja?

 1. Zmiana kompozycji zaproszenia widocznego na stronie
 2. Większe modyfikacje układu tekstu
 3. Znaczące zmiany grafiki i kolorystyki
 4. Indywidualny projekt infografiki (chyba że chcecie wykorzystać elementy innego projektu, który już jest w naszym sklepie)

Jeśli interesują Was mniejsze lub większe zmiany w projektach, to przed złożeniem zamówienia napiszcie do nas maila – wspólnie ustalimy, czy kwalifikują się one do dodatkowej opłaty. Często chcecie zamienić złotą folię na srebrną lub biały papier na szary – takie zmiany prawdopodobnie możemy dokonać bez dodatkowych opłat. Warto do nas napisać!

Na początek lista najczęstszych błędów. Uniknij tych wpadek:

 1. Po otrzymaniu paczki odkrywacie, że brakuje jednego zaproszenia dla rodziców! Dlaczego tak się stało? Prawdopodobnie wpisaliście “Kochani Rodzice” na liście z personalizacją tylko raz. Zadbajcie o to, aby wymienić rodziców czy dziadków odpowiednią ilość razy!
 2. W Waszych zaproszeniach jest błąd ortograficzny. Dlaczego tak się stało? W 90% przypadków przesyłacie nam plik z błędami w środku. Zadbajcie o poprawność ortograficzną i gramatyczną przesyłanych treści i nazwisk.
 3. Nigdy nie stosujcie CapsLocka, nawet jeśli w danym projekcie na stronie tekst jest potraktowany wielkimi literami. My zadbamy o zgodność z projektem, a Wy zadbajcie o poprawność ortograficzną 🙂

A teraz czas na cenne wskazówki – prosimy przeczytaj do końca..

Chcesz sam odręcznie wpisać nazwiska gości? Sytuacja jest prosta – prześlij tylko treść zaproszenia.

Jeśli w Twoich zaproszeniach nie ma personalizacji nazwiskami gości, to sytuacja jest prosta – po prostu prześlij nam treść samego zaproszenia. Jeśli część zaproszeń będzie po polsku, część po angielsku, a część np. tylko na ślub kościelny, nie zapomnij wspomnieć, ile sztuk każdego wariantu mamy dla Ciebie wydrukować!

Chcesz umieścić nazwiska gości np. tylko na zawieszkach, a nie na karcie głównej z właściwą treścią zaproszenia?

Jeśli chciałabyś, aby nazwiska gości nie znajdowały się na zaproszeniu, ale na zawieszce (spytaj nas o zawieszki!) to również mamy prostą sytuację – prześlij nam:

 • w jednym pliku – treść zaproszenia (lub kilka jego wariantów)
 • w drugim pliku – listę wszystkich gości do personalizacji zawieszek

Chcesz abyśmy wkleili nazwiska gości w treść zaproszenia dla Ciebie? Przygotowując listę gości do personalizacji zaproszeń ślubnych koniecznie pamiętaj o:

 1. Odmianie imion i nazwisk, dopasowanej gramatycznie do treści Twojego zaproszenia.
 2. Nie używaj CapsLocka. Zamiast “ANNĘ KOWALSKĄ” napisz “Annę Kowalską” – my zadbamy o resztę. To bardzo ważne!
 3. W jednej linijce wypisz wszystkie osoby, które mają znaleźć się na jednym zaproszeniu, np:

  Annę Kowalską-Nowak i Łukasza Nowaka wraz z dziećmi
  Babcię Hanię i Dziadzia Staszka
  Kasię, Krysię, Zosię i Amelię
  ….

 4. Jeśli w Twoich zaproszeniach chcesz zastosować grzecznościowy zwrot “Sz. P.” powtórz go w każdej linijce (to również część personalizacji!). Przykład:

  Sz. P. Annę Kowalską-Nowak i Łukasza Nowaka wraz z dziećmi
  Sz. P. Karolinę Przykładową
  Sz. P. Łukasza Nowaka
  ….

 5. Nie umieszczaj numeracji, ani punktowania! Po prostu kliknij “ENTER” i zacznij pisać w następnej linijce.
 6. Jeśli dodasz na początku każej linijki punktowanie lub numerowanie, znajdzie się ono w Twoim zaproszeniu
 7. Jeśli dodasz na końcu każdej linijki przecinek lub średnik, znajdzie się on na zaproszeniu.
 8. Jeśli w Twoim pliku są błędy, które skopiujemy do Twoich zaproszeń, masz szansę je wyłapać – przed drukiem prześlemy Ci podglądy do akceptacji.
 9. Bezpłatnie przysługuje Ci jedna poprawka błędów w projektach, chyba że wynikły one po naszej stronie!

Chcemy wiedzieć, których gości wkleić do której wersji tekstowej!

Jeśli planujesz inną treść zaproszenia dla rodziców, inną dla singli, a inną dla świadków to zadbaj o to, aby przesłać nam te warianty treści w osobnych plikach, razem z odpowiadającą każdemu wariantowi listą gości do personalizacji! W ten sposób nie będzie miejsca na pomyłkę i właściwe nazwiska wkleimy do właściwych zaproszeń.

 • Nigdy nie stosuj CapsLocka
 • Pamiętaj, że za poprawność ortograficzną i gramatyczną tekstów oraz prawidłową odmianę nazwisk odpowiada Para Młoda.

Pobierz szablon do personalizacji zaproszeń:

Pobierz nasz szablon do personalizacji zaproszeń

Jak odmieniać nazwiska w języku polskim?

W języku polskim z zasady odmieniamy wszystkie nazwiska, z wyjątkiem tych obcego pochodzenia – i chodzi tutaj o nazwiska typowo obce, a nie o nazwisko typu Suś – takie nazwisko, mimo iż pochodzi z języka niemieckiego, zostało już spolszczone, jest używane w języku polskim i ładnie się poddaje jego gramatycznym zasadom. W związku z tym powinno być odmieniane w każdej sytuacji. Zobaczcie przykłady odmiany nazwiska Suś poniżej:

 • Z radością zapraszamy Sz. P. Annę i Michała Susiów
 • Z radością zapraszamy Sz. P. Annę Suś wraz z osobą towarzyszącą…
 • Z radością zapraszamy Sz. P. Michała Susia
 • Z radością zapraszamy Annę Suś i Michała Susia z dziećmi Anią, Hanią i Karolkiem…
 • Szanowny Panie Michale Susiu, z radością zapraszamy Pana na nasz ślub…

Jeśli macie jakieś pytania lub jesteście zainteresowani indywidualną wyceną, to śmiało tu: ania@papeteriaslubna.pl i tu: https://www.facebook.com/czarryandmarry

Kiedy najlepiej zamówić zaproszenia ślubne?

dowiedz się więcej