Organizacja i planowanie ślubu

Zamawianie zaproszeń ślubnych – od czego zacząć?

Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne? Co znajduje się w podstawowym zestawie, a co jest dodatkowo płatne? Zebrałyśmy dla Was garść praktycznych informacji, z których możecie skorzystać, chcąc zamówić Wasze wymarzone zaproszenia na ślub. A więc, od czego zacząć?

Zorientujcie się, czy nie jest już za późno.

Jeśli Wasz ślub ma się odbyć za pół roku, to ostatni dzwonek, żeby zamówić zaproszenia ślubne!

Zaproszenia ślubne z autorskich pracowni projektowych to nie jest produkt z półki sklepowej! Wręcz przeciwnie – częstokroć są to indywidualne wzory, wykonane przez projektantów na zamówienie Pary Młodej. Zwykle Młodzi oczekują również personalizacji zaproszeń, a do tego potrzebna jest lista gości oraz kilkukrotne sprawdzenie projektu. Nie chcemy przecież, by nasi goście poczuli się obrażeni z powodu błędu ortograficznego w ich nazwisku!

Produkcja zaproszeń ślubnych wysokiej jakości trwa przy sprzyjających okolicznościach od jednego do dwóch tygodni. To znacznie dłużej niż zakup książki przez internet, dlatego warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli wesele jest tuż tuż!

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne? – przeczytaj więcej.

Wybierzcie typ zaproszenia ślubnego – składane czy jednokartowe?

W naszym sklepie znajdziecie zarówno składane, jak i jednokartowe zaproszenia ślubne.

Zaproszenia jednokartkowe wyglądają na przykład tak:

Z kolei zaproszenia ślubne składane prezentują się tak:

Na rynku istnieje wiele różnych formatów zaproszeń. Do niedawna najbardziej powszechne były zaproszenia na ślub składane w książeczkę. Dużą popularnością cieszyły się również zaproszenia ślubne w formacie A4, składane “na trzy” do formatu DL.

Dziś coraz częściej Młodzi poszukują zaproszeń ślubnych jednokartowych. Dlaczego? Jednym z powodów jest ich lekkość i elegancja. Powoli zaczynamy doceniać piękno dobrze skomponowanego tekstu. Bardzo istotna w przypadku zaproszeń ślubnych jednokartowych jest też możliwość zastosowania szlachetnych papierów o wysokiej gramaturze. Dzięki użyciu grubego papieru zaproszenie ślubne zyskuje na objętości i tym samym szlachetności. No i wkładki np. z informacją o weselu lub kwiatach. To właśnie one dodają zaproszeniom na ślub lekkości i fun-u!

Sprawdź inne zaproszenia ślubne w naszym sklepie:

W osobnym artykule wyjaśniamy, z czego składają się nasze standardowe zestawy. Pamiętajcie, że standard to nie wszystko! Na Wasze indywidualne zamówienie, możemy coś dodać lub odjąć, wykonać złocenie na innym papierze, zmienić kolorystykę zaproszenia ślubnego i tekstu na zaproszeniu. Realizujemy też projekty od zera.

Dowiedz się więcej o tym, czym się różnią zaproszenia składane od jednokartowych z wkładką

Zbierzcie informacje, które powinny znaleźć się w treści zaproszenia na ślub

W cenie zamówienia otrzymujecie zaproszenia ślubne w kilku wariantach treści.

Dla przykładu: zamawiacie 100 zaproszeń ślubnych, z czego 60 to zaproszenia na ślub i wesele, 30 to zaproszenia na samą ceremonię ślubu, 2 to specjalne zaproszenia ślubne dla rodziców, a 8 to zaproszenia w języku angielskim.

Najczęściej zamawiane przez naszych klientów warianty treści to:

 • Zaproszenia “tylko na ślub”
 • Zaproszenie na ślub i wesele (zawiera informacje dla gości weselnych)
 • Specjalne zaproszenia ślubne dla rodziców
 • Specjalne zaproszenia ślubne dla świadków
 • Zaproszenia na ślub w języku angielskim lub innym języku obcym – dla gości z zagranicy

Możecie wybrać gotowe treści spośród naszych propozycji lub przesłać nam własne. Pamiętajcie jednak, że na zaproszeniu ślubnym powinny znaleźć się wszystkie praktyczne informacje, które pozwolą Waszym gościom dotrzeć na miejsce ceremonii o czasie:

 • Wasze imiona
 • Czas i miejsce ślubu
 • Miejsce wesela (i w razie potrzeby godzinę rozpoczęcia imprezy)
 • Informacja, do kiedy będziecie oczekiwać na potwierdzenie przybycia
 • Sposób kontaktu, a zwykle są to Wasze numery telefonów
 • Opcjonalnie: Informacja o transporcie z kościoła do sali weselnej i z sali do domu
 • Opcjonalnie: Informacja o noclegu
 • Opcjonalnie: Informacja o prezentach, kwiatach, winie lub datkach na szlachetny cel

Do stylu i formy gramatycznej treści Waszych zaproszeń, należy dopasować sposób odmiany nazwisk gości do personalizacji. I tym sposobem przechodzimy do punktu 4…

Przygotujcie listę gości do personalizacji zaproszeń ślubnych!

Wybraliście już wzór zaproszeń na ślub i znacie jego treść? Czas przygotować listę gości!

Dla wielu osób temat listy gości to istny koszmar. Wiele zależy od budżetu ślubnego, jakim dysponujemy. Nie tylko kasa się liczy. W grę wchodzą też relacje rodzinne oraz sama wizja tego wydarzenia – to, jak narzeczeni wyobrażają sobie dzień ślubu, kogo chcą mieć przy sobie w tej jednej z najważniejszych chwil w życiu.

Pytań i wątpliwości jest mnóstwo, ale jedno jest pewne – warto zlecić personalizację zaproszeń ślubnych w momencie, gdy lista zapraszanych gości jest w 99% pewna i zamknięta. W ten sposób unikniemy ciągłych poprawek, a tym samym zaoszczędzimy czas i nerwy. Zmniejszy się również ryzyko wystąpienia błędu w nazwiskach gości. Trudno przecież w kółko sprawdzać poprawność tego samego dokumentu, który zmienił się tylko w kilku miejscach, czyż nie? Jeśli ślub zbliża się wielkimi krokami, a Wy nie jesteście w stanie podjąć decyzji, czy zaprosić jeszcze ciocię Henię i koleżankę z podstawówki, zamówcie kilka “pustych” zaproszeń na wszelki wypadek. W ostatniej chwili będziecie mogli odręcznie wypełnić je nazwiskami.

Jak przygotować i przesłać listę gości do personalizacji zaproszeń – wyjaśniamy tutaj.

You may also like...

KALENDARZ JUŻ PRAWIE PEŁNY....Powoli zamykamy sezon 2022

Kochani, nasz kalendarz prac na lato 2022 jest już prawie pełny!

Przed złożeniem zamówienie napiszcie do nas maila z pytaniem o dostępność Waszego terminu.